In defense of… Цецка
Прекарах част от деня си, опитвайки се да науча малко повече за г-жа Цецка Цачева, новоизбраната председателка на 41-вото Народно Събрание.
Доста стандартна кариера. Цачева е родена в малко село близо до Ловеч. Работи като стругар в плевенски завод, след което завършва право в Софийския Университет. Бивш член на БКП, адвокат и общински съветник в Плевен. Член на ГЕРБ от основаването на партията през 2007-ма. Миналата година кметът на Плевен Найден Зеленогроски подава сигнал срещу нея, че през времето докато работела за Общината, била гледала дела СРЕЩУ нея. Класически конфликт на интереси. Не мога да намеря детайли за развитието по този случай, признавам, не съм търсила особено задълбочено, защото…
… ми настръхнаха космите по гърба от видяните тексове, „разкрития“ и майтапчето по адрес на госпожата. Малко примери от суперския сайт razkritia.com:
- „Кака Цецка-стругарката“
- „Говори се обаче, че дамата не (се издигнала в кариерата) с труд и пот на челото, а с доста пошли средства“;
- „Бачкането като общ работник обаче не отговаря на сериозните й амбиции и Цеца бързо се насочва към политика, като става член на БКП. Следват поредица от любовни приключения с разгулен привкус. Запознати услужливо разказват колко освободена била навремето Цецка. Всъщност такова име й се носи и сега. Дамата е по живота, по мъжете, винаги демонстрира младежка фриволност, а на снимката вляво щедро показва бельото си пред участниците на купона.“
- „Сексуалните възможности на Цачева я издигат до партиен секретар, което идеално пасвало на церберския й характер.“
Че в интернет се подвизаваме всякакви идиоти, то е ясно. Че в България все още няма практика да се съдим за клевета, оронване на престижа и сексуален тормоз, пак е ясно. Че купонджийските навици, „младежката фриволност“ и „сексуалните възможности“ на г-жа Цачева (действителни или имагинерни), нямат отношение към професионалните и способности е ПОВЕЧЕ от очевидно.
Просто, ей така, за протокола, обаче, искам да отбележа, че цитираните тъпизми ме карат да си припомням случки от ранното ми пост-социалистическо детство, в което за Надежда Михайлова не се говореше с първо име и фамилия, а за кратко и с любов й казваха „Хубавото Наде“. Спомням си и коментарите относно тоалетите на Юлияна Дончева, краката на Оля Лечева, пуловерите на Велислава Дърева, очилата на Екатерина Михайлова (тя също май беше любовница и на Костов, за което сигурно пък са виновни гейовете, но това е съвсем друг въпрос). И още и още и още. А всъщност няма нужда да се връщам далеч в миналото, защото подобен тип „анализ“ е преобладаващ, когато се говори за жени на високи, отговорни, властови позиции. Те са там, защото са нечии протежета. Защото са спали с когото трябва. Защото нямат скрупули и са перверзни. И по тази причина съответно могат да бъдат подлагани на всякакви видове словесен тормоз, защото то им се полага.
Та, Г-жо:
Цачева
Михайлова
Дончева
Лечева
Дърева
Михайлова
… И всички други жени, в публичното пространство…
Благодаря ви, че не се поддавате на опитите да бъдете изтикани, „където ви/ни е мястото“. В нечия кухня или спалня.
П.С. Авторката не е привърженик на ГЕРБ и политическите партии, чиито представителки са споменати в този текст.
Не знам нищо за госпожата, но следното видео май предизвиква противоречиви мисли или най-малкото въпросителни :)
http://www.vbox7.com/play:569dd699
Не знам колко и какви качества има г-жа Цачева, но когато днес отворих медиите, ми се прииска да скоча да я защитавам. Не защото съм убедена, че е професионалист (всъщност не я познавах до тази сутрин). А заради глупостите, които се пишат по нейн адрес. По цял свят сромният произход и амбицията да се издигнеш се ценят, в България – повод да кажеш "абе тая ква е?"
Издигнала се на раменете на мъжа си. Ами колко мъже са се издигнали, защото жените им са жертвали амбициите си, за да гледат децата и поддържат дома им? И т.н.
Пак казвам, госпожа Цачева даже не ми е особено симпатична, но дебатът около нея е направо отвратителен…
В новините по СNN и Euronews един от основните акценти на репортажа от България беше именно избирането на жена начело на парламента. Признак на европеизацията на страната. Това, както е казал поетът, е толкоз просто и логично!
ами ралица агайн, която на 21 стана депутат (дали не беша най-младия народен представител досега)… сценаристите на слави си изкарваха цели предавания със секс бъзици по неин адрес и наистина само прическите и костюмчетата й се коментираха в медиите…
Това в razkritia.com някой ме прати и аз да го чета и също се отвратих. Много добър пост. Отдавна си го мисля – Велислава Дърева никой не иска да я слуша какво има да каже, защото не се старае да изглежда атрактивно, а тези пък, които са секси, по тази причина също не се приема че могат да имат реални заслуги в друга област.
Пфф… абе откъде го намери тоя сайт? Да не искаш да кажеш, че всички са такива ли? А повечето от тия, които си сложила в списъка си, са обсъждани най-вече по съвсееем други (политически) причини в общественото пространство. Тези ултратъпи бъзици са между другото, а и виж кой ги използва – Слави Трифонов примерно. Ми кво друго да очакваш от тоя "народен херой" – популист и "шоумен"?
Това отношение към жените на високи/отговорни позиции издава и още един двоен стандарт – когато мъжете са се борили със зъби и нокти и типично "мъжка" решителност, за да стигнат, където са, това е супер и похвално, когато обаче жена прояви подобен хъс и амбиция, това е зловещо, перверзно, неестествено, дори демонично.
Прочетете Marx Kampf или Марксистки Холокост чрез виктимизация, плз
поздравления за поста! малко рано за БГ културата, но знае ли човек…
да не говорим как си дадох сметка, че аз през целия си сексуално активен живот съм спала с не когото трябва :-)))
"Велислава Дърева никой не иска да я слуша какво има да каже, защото не се старае да изглежда атрактивно"
Не. Никой не я слуша защото е чугунена глава и говори откровени глупости. И то по явна поръчка, за която е винаги готова. Все едно не ходи никога в отпуска.
Разбирам да се защитават жените, но го правете с мярка, защото тоя списък, който е горе, е с жени, които имат само едно общо нещо – че са жени. Но заслугите им са съвсем различни.
А колкото до Цачева, предстои да я видим. Засега впечатленията са лоши, много лоши. Не защото е жена, а защото е именно това, което изглежда – дърт функционер с нулева гъвкавост и нулеви идеи и никакви планове. Говори предимно нереализируеми бръщолевения, а и вече успя да натвори няколко гафа.
Така е. Много ги е яд на жените, които се издигат, всички тъпанари. А самите те обикновено са грозни кариеристи.
Интересен случай е и "най-младият депутат" в сегашния парламент – Калина Крумова. Страшно разочарование от нещата, които тази млада и образована жена говори. Имах големи надежди за младите лица в политиката. Дали разочарованието е защото е жена или заради идеите й?
http://izbori.btv.bg/bg/news/view/1106-kalina-krumova-naj-mladijat-deputat-v-novija-parlament
С извинение, но съществото Дърева бива презирано, не заради изключителния си анти-полов вид, а изцяло заради комунизираната си и платена мутра. Много бързо забравиха много хора в който точно парламент беше(Жан Виденовия), каква пяна и излизаше на устата като говореше за ЕС в дневния си ТРУП и колко пъти ласкаеше Слави… Така, че дори и да е жена(нещо което е доста спорно) това не я извинява за обществените и грехове.
Споко – Бойко обича да работи с жени, така, че сега ще има голям прогрес в политиката по тоя въпрос.
бахти и мъжемразките в тоя блог…
вие в кой свят живеете бе?
"жените стават за задълбочен разговор и могат да карат кола
феминистите казват,че ако мислиш обратното си задръстена свиня,живееща в миналото
аз казвам – яжте ми кура"
http://fuckthenorm.net/?p=106